Spānijas lidostas vienkāršos rokas bagāžas pārbaudes

Saņemt piedāvājumu
Sākums / Blogs / Tūrisma ziņas / Spānijas lidostas vienkāršos rokas bagāžas pārbaudes

Spānijas lidostas vienkāršos rokas bagāžas pārbaudes

Spānijas lidostas vienkāršos rokas bagāžas pārbaudes

Pirmoreiz vairāk nekā desmit gadu laikā ceļotājiem vairs nevajadzēs pavadīt ilgu laiku lidostu drošības pārbaudēs, lai no somas izņemtu elektroniskās ierīces un šķidrumus 100 ml iepakojumos. Pateicoties jaunajai 3D rentgena tehnoloģijai, ko sākot ar 2024. gadu ieviesīs atsevišķās Spānijas lidostās, ceļotāji varēs brīvi pārvadāt elektroniskās ierīces, tualetes piederumu pudelītes, krēmus un citus kosmētikas līdzekļus bez nepieciešamības tos izņemt drošības pārbaudei.

Kas ir 3D skeneri ar uzlaboto rentgena tehnoloģiju?

Jaunie 3D skeneri un uzlabotā rentgena tehnoloģija varēs precīzāk noteikt, kas atrodas pasažiera somā un identificēt sprāgstvielas, pasažierim neizņemot no somas šķidrumus vai elektroniku. Tādējādi plānots samazināt rindas un pasažieru kavēšanos lidostu drošības kontrolpunktos.

Kurās Spānijas lidostās tiks atcelti ierobežojumi?

Sākotnēji noteikumi par šķidrumiem un elektroniku tiks atcelti Madrides Barahasas un Barselonas Elpratas lidostās. No 2024. gada beigām plānots atcelt ierobežojumus Maljorkas lidostā, bet 2025. gadā jaunie 3D rentgena skeneri tiks ieviesti arī Malagas lidostā. Savukārt, 2026. gadā jauno tehnoloģiju sāks izmantot Tenerifes, Grankanārijas, Lansarotes, Fuerteventuras, Alikantes, Ibizas, Menorkas, Bilbao un Valensijas lidostas.

Rokas bagāžas pārbaudes tiek vienkāršotas arī citu valstu lidostās

Līdzīga tehnoloģija jau kādu laiku tiek izmantota dažādās pasaules lidostās, piemēram, Seulā, Tokijā, Amsterdamā un Romā. Arī Lielbritānija plāno sākt izmantot jaunos skenerus no 2024. gada jūnija, savukārt Īrija tos testē Dublinas un Korkas lidostās.

Ceram, ka arvien vairāk lidostu ieviesīs šo tehnoloģiju savos pasažieru drošības kontrolpunktos un ceļošana kļūs arvien vienkāršāka!

Saņem ceļojumu jaunumus savā e-pastā!
Izdevīgi piedāvājumi, idejas un padomi veiksmīgam ceļojumam.