10 unikālas vietas, kas jāredz ceļojumā uz Peru

Saņemt piedāvājumu
Sākums / Blogs / Tūrisma ziņas / 10 unikālas vietas, kas jāredz ceļojumā uz Peru

10 unikālas vietas, kas jāredz ceļojumā uz Peru

10 unikālas vietas, kas jāredz ceļojumā uz Peru

Peru ir viens no vilinošākajiem galamērķiem Dienvidamerikā ar daudzām unikālām un elpu aizraujošām apskates vietām, kā arī bagātu un autentisku kultūru. Dodies ceļojumā uz Peru un iepazīsti senās inku civilizācijas noslēpumus, kā arī brīnišķīgo dabu Andu kalnos un Amazones upes krastos, kas ir viena no bioloģiski daudzveidīgākajām vietām uz planētas!

1. Peru vizītkarte - Maču Pikču

Augstu Andu kalnos izvietotais, seno cilvēku radītais brīnums – Maču Pikču ir viena no pasaules nozīmīgākajām arheoloģiskajām vietām un populārākajiem apskates objektiem Peru. Ceļotāji šurp dodas ne vien apskatīt unikālās, seno inku radītās celtnes, bet arī brīnišķīgās Andu kalnu dabas ainavas. Papildu daudziem zināmajai arheoloģiskā parka apskates ekskursijai, no šejienes iespējams doties arī pārgājienos, kas ved uz citām ievērojamām vietām, kurām var piekļūt tikai ar kājām, piemēram, uz seno inku pilsētu Wiñay Wayna.

2. Varavīksnes kalns Vinicunca

Unikālā kalna nogāzes, kas paceļas virs apkārtējās ainavas, rotājas dažādu toņu gammā, kas atgādina varavīksni. Iespaidīgākie skati uz šo kalnu ir rītausmā, kad austošā saule vislabāk izgaismo visas krāsas. Šis sirreālais un ļoti fotogēniskais dabas radītais fenomens atrodas Vilkanotas Kordiljērā, netālu no augstākā svētā kalna Kusko reģionā - Ausangates.

3. Mītiem apvītā Amazones upe

Viens no interesantākajiem veidiem, kā iepazīt Amazones dabas daudzveidību un krāšņumu ir upes kruīzs, kura laikā no ērta kuģīša klāja var vērot applūdušos lietus mežus, savvaļas dzīvniekus, kā arī gūt ieskatu vietējo aborigēnu cilšu dzīvē. Īpašu šarmu šim ceļojumam piešķirs arī Iquitos pilsētas apmeklējums, ko mēdz dēvēt par Amazones džungļu vārtiem. Tā ir lielākā upes pilsēta Amazones ielejā un slavena ar savu vēsturi un kultūru, ko ietekmējušas dažādās reiz šeit dzīvojušās tautas.

4. Iespaidīgās Kuelapas drupas

Kuelap pilsētā, ko 6. gadsimtā pēc mūsu ēras uzcēluši Chachapoyas iedzīvotāji, neapšaubāmi ir pelnījusi iekļaušanu Peru labāko apskates vietu sarakstā. Kuelapas drupas dēvē par "ziemeļu Maču Pikču", jo tā ir lielākā senā akmens būve Dienvidamerikā, kuras būvniecībai tika izmantoti aptuveni 40 miljoni kubikpēdu akmens, kas ir trīs reizes vairāk nekā bija nepieciešams Lielajai piramīdai Ēģiptē. Vislielāko ievērību ir izpelnījušās Kuelapas granīta sienas, kuru augstums vietām sasniedz pat 18 metrus, taču senatnes dvesmu sniegs arī šaurās ejas, ceremoniju ēku apskate un klinšu reljefu ainavas. Tiek lēsts, ka tās uzplaukuma laikā Kuelap pilsētā dzīvoja līdz pat 3000 cilvēku, kuri mitinājās vairāk nekā 400 šeit esošajās ēkās.

5. Viens no augstākajiem ūdenskritumiem pasaulē - Gocta

Dodoties pārgājienā cauri Chachapoyas mākoņu mežiem, jau pa gabalu var dzirdēt 771 m augstā Gocta ūdenskrituma dunoņu. Lai gan vietējiem iedzīvotājiem tas bija zināms jau gadsimtiem ilgi, tikai vācu pētnieka ekspedīcija 2005. gadā pamudināja veikt ūdenskrituma mērījumus un dokumentāciju, atklājot to pasaulei.

6. Moche kultūras mantojums - Saules un Mēness piramīdas

Vēl pirms inki uzsāka valdīt Peru, citas attīstītas civilizācijas atstāja savu ietekmi Peru kultūrā. Viena no šīm civilizācijām ir Moche, kas uzplaukusi aptuveni no 1. līdz 700. gadam mūsu ērā un dominējusi vairākās ielejās Peru ziemeļu piekrastē. Moche ir atstājuši spilgtu radošo mantojumu, īpaši keramikas un metalurģijas jomā, kā arī plaši zināmās Saules un Mēness piramīdas (Huaca del Sol un Huaca de la Luna), kas atrodas Truhiljo ielejā, Rio Moche dienvidu krastā.

Abas piramīdas ir terasveidīgas celtnes, kas, iespējams, papildināja viena otru: Huaca del Sol pildīja administratīvu funkciju, bet Huaca de la Luna - reliģisku. Huaca del Sol ir lielākā pirmskolumba laika celtne Peru. Mazākā - Huaca de la Luna piramīda atrodas aptuveni 500 metru attālumā. Lai gan Huaca de la Luna ir mazāk iespaidīga pēc izmēra, tajā ir atrasts daudz vairāk artefaktu.

7. Peru noslēpumainie zīmējumi - Naskas līnijas

Kopš 20. gadsimta 20. gados tika atklātas Naskas līnijas, tās piesaistījušas tūkstošiem apmeklētāju. To noslēpumainība ir daļa no to pievilcības, jo neviens nevar droši izskaidrot 8 kilometrus garo līniju izcelsmi un mērķi. Daži zinātnieki uzskata, ka līnijas saistītas ar astroloģiju, bet citi – tās bijušas veltījums dieviem. Ir cilvēki, kas uzskata, ka līnijas ir citplanētiešu piezemēšanās zīmes.

Saskaņā ar arheologu datiem Naskas līnijas ir izveidotas laikposmā starp 500. gadu p.m.ē. un 500. gadu m.ē. un veido dažādas figūras - gan vienkāršas līnijas, gan dzīvnieku un cilvēku siluetus, gan arī ziedu un koku zīmējumus. Pilnībā apskatīt un izprast to mērogu var tikai no putna lidojuma - vai nu paceļoties gaisā ar lidaparātu vai no kāda tuvējā kalna virsotnes.

8. Peru augstākais kalns - Huaskarāna

Huaskarāna kalns atrodas Cordillera Blanca, pasaules augstākajā tropu kalnu grēdā, un tā augstums sasniedz 6 768 m virs jūras līmeņa. Dziļās gravas, ko apūdeņo daudzas straumes, ledāja ezeri un daudzveidīgā veģetācija padara to par vienu no brīnišķīgākajām vietām Peru. Īpaši te patiks piedzīvojumu cienītājiem, kas novērtēs Huaskarāna nacionālā parka virsotnes, neticamos skatus un pārsteidzošos pārgājienu maršrutus.

9. Mancora pludmales

Peru ziemeļu piekrastē visu gadu spīd saule, kas ir kā silts ielūgums baudīt atpūtu siltajās Mancora pilsētas pludmalēs, kuras apskalo Klusā okeāna ūdeņi. Atpūtu jo brīnišķīgāku šeit padarīs svaigi pagatavotie jūras velšu ēdieni, vaļu vērošanas kruīzi un pievienošanās uz klāja kādam zvejnieku kuģim ar iespēju pašam noķert maltītei zivi.

10. Elpu aizraujošais Kolkas kanjons  

Peru Kolkas kanjons ir 3 182 metrus dziļš, kas ir divreiz vairāk nekā ASV esošā Lielā kanjona dziļums. Tā dramatiski iespaidīgo ainavu veido Kolkas upe, ko uzskata par Amazones iztekas avotu. Starp Peru ievērojamākajām apskates vietām šo kanjonu ierindo ne vien tā elpu aizraujošās ainavas, bet arī senais kultūras mantojums autentiskajos šā reģiona ciematos. Par spīti zemestrīcēm tajos joprojām slejas senu baznīcu torņi, un, neskatoties uz mūsdienu ietekmi, sievietes joprojām ģērbjas tradicionālajos apjomīgajos Andu svārkos un krāsainajās cepurēs.

Ja arī Tu vēlies uzkāpt Varavīksnes kalnā un vērot kondorus Kolkas kanjonā vai arī lidot virs Naskas līnijām, lai pēc tam atpūstos Mancora pludmalēs, varam to īstenot. Noorganizēsim personalizētu, tieši Tev saplānotu individuālu ceļojumu uz Peru. Piesakies konsultācijai šeit.

Saņem ceļojumu jaunumus savā e-pastā!
Izdevīgi piedāvājumi, idejas un padomi veiksmīgam ceļojumam.