Vidusjūras reģiona valstīs atpūta kļuvusi dārgāka

Saņemt piedāvājumu
Sākums / Blogs / Tūrisma ziņas / Vidusjūras reģiona valstīs atpūta kļuvusi dārgāka

Vidusjūras reģiona valstīs atpūta kļuvusi dārgāka

Vidusjūras reģiona valstīs atpūta kļuvusi dārgāka

Līdz ar vasaras iestāšanos, kā arī daudzām valstīm atceļot ar Covid-19 saistītos ierobežojumus, ceļotāji no visas pasaules steidz baudīt atvaļinājumus Vidusjūras skaistajās piekrastēs. Tas radījis ne vien pārslodzi daudzās lidostās, bet arī būtiski ietekmējis izmitināšanas cenu viesnīcās.

Saskaņā ar Mabrian pētījuma datiem daudzu galamērķu viesnīcās numuru cenas salīdzinājumā ar 2019. gadu ir palielinājušās, lai gan pieaugums nav bijis vienāds visos reģionos.

Lielākais cenu lēciens šogad vērojams Grieķijā, kur numuru cenas četru un piecu zvaigžņu viesnīcās pieauga par 62,7 % un 110 %. Nākamās šajā sarakstā ir Itālija un arī Francija, mainoties vietām atkarībā no tā, vai tās ir trīs vai četru zvaigžņu naktsmītnes. Ceturtajā vietā pēc cenu pieauguma visos viesnīcu segmentos atrodas Spānija.

Viesnīcu cenu pieaugums Vidusjūras reģiona valstīs

Interesanti atzīmēt, ka luksusa kategorijā cenu pieaugums ir bijis lielāks, jo nakts šajā kategorijā maksā vidēji 289 eiro. Tikmēr četrzvaigžņu viesnīcās tas bijis 145 eiro, bet trīs zvaigžņu viesnīcās – līdz 108 eiro.

Izņēmums no vispārējā vidējo cenu pieauguma ir Francija, jo atšķirībā no citiem reģioniem Francijā trīs un četru zvaigžņu viesnīcu cenas ir samazinājušās attiecīgi par 12 % un 11,3 %. Savukārt, Francijas pieczvaigžņu viesnīcas tāpat kā līdz šim ir visdārgākās reģionā - 419 eiro par nakti (pieaugums par 13,2 % kopš 2019. gada).

Arī ceļotājiem, kas plāno atpūtu Ēģiptē, jārēķinās, ka viesnīcu cenas šeit ir strauji pieaugušas visās trīs kategorijās. Attiecīgi par 25 %, 40,9 % un 48,3 %.

Neraugoties uz smagajiem pandēmijas izraisītajiem laikiem, tūrisma nozare pakāpeniski stabilizējas. Tomēr, pandēmija, situācija pasaulē ar energoresursu cenām un citi inflāciju izraisījušie faktori ir atstājuši  nelabvēlīgas pārmaiņas, tādēļ jārēķinās, ka ceļojumiem būs jāatvēl lielāki naudas līdzekļi nekā iepriekš. 

Saņem ceļojumu jaunumus savā e-pastā!
Izdevīgi piedāvājumi, idejas un padomi veiksmīgam ceļojumam.