Atpūta Dominikānas kūrortos 2021

Ko uzzināsi šajā rakstā:

Dominikāna sevī apvieno Āfrikas kultūras eksotiku un spāņu kolonizācijas ietekmi, kas jūtama gan arhitektūrā un kultūrā, gan tradicionālajā virtuvē. Šī Karību sala ir slavena ar Punta Cana reģiona pasakainajām balto smilšu pludmalēm, ekoloģiski tīro vidi, krāšņajiem festivāliem, drosmīgajām bačatas dejām un senajām ruma gatavošanas tradīcijām.

Informācija drošam ceļojumam uz Dominikānu 2021

Ieceļošana Dominikānā

Ielidojot Dominikānā, Covid tests nav jāveic un rezultāts obligāti jāuzrāda nav. Atsevišķiem ieceļotājiem Dominikānas lidostā var tikt veikts ātrais izelpas Covid-19 tests. Ceļotājus, kam ir Covid-19 vīrusa simptomi vai uzrādās pozitīvs testa rezultāts, nosūta pašizolācijā uz novērošanu.

Tiem ceļotājiem, kuriem ir derīgs vakcinācijas sertifikāts vai negatīvs Covid PCR testa rezultāts, kas saņemts 72 h laikā pirms ierašanās Dominikānā, ātrais tests netiks veikts.

Aktuālā informācija par ieceļošanas noteikumiem Dominikānā šeit

Veselības veidlapa

Pirms iebraukšanas Dominikānā visiem ceļotājiem jāaizpilda ieceļošanas veidlapa. Pasažieriem būs jāaizpilda viena veidlapa iebraucot un otra izbraucot, jo sistēma ģenerēs divus QR kodus.

Iesakām savlaicīgi iegādāties ceļojuma apdrošināšanu, kas sedz ar Covid-19 inficēšanos saistītos riskus. Ja apdrošināšana nav iegādāta, jāņem vērā, ka saslimstot, pašiem būs jāsedz visi medicīniskie, izmitināšanas u.c. izdevumi.

Vīza

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Dominikānas Republikā bez vīzas, ar uzturēšanās laiku līdz 30 dienām ar mērķi tūrisms. Nepieciešams iegādāties tūrista karti,  kuru var saņemt lidostā pie ielidošanas. Tūrista kartes izmaksas ~ 10$. Tūrista karti var iegādāties arī tiešsaistē. Pases derīguma termiņam jābūt 6 mēneši pēc izceļošanas no valsts.

Noteikumi Dominikānas viesnīcās

 • Maltītes restorānos un bāros pasniedz un servē apkalpotāji.
 • Pie ieejas viesnīcā var tikt mērīta apmeklētāju ķermeņa temperatūra.
 • Sauļošanās gultas pludmalēs un pie baseina izvietotas ievērojot 1.5 metra attālumu.
 • Pēc iespējas jāievēro 2 m distance starp citiem viesnīcas viesiem un personālu.
 • Viesnīcu telpas un koplietošanas priekšmeti tiek regulāri dezinficēti, lai nodrošinātu maksimālu viesu drošību. 

Vai ceļojuma laikā jālieto sejas maskas?

Dominikānā sabiedriskās vietās jālieto sejas maskas.

Kā rīkoties, ja pirms lidojuma uz Latviju saņemts pozitīvs Covid – 19 testa rezultāts?

Būs jāpaliek Dominikānā pašizolācijā uz vismaz 14 dienām. Atgriezties Latvijā varēs, kad būs saņemts apstiprinājums no vietējā ārsta, ka apkārtējiem vairs nepastāv risks inficēties ar Covid – 19. Šajā gadījumā uzturēšanos viesnīcā un atpakaļceļa izdevumus apmaksā pats ceļotājs vai apdrošināšanas kompānija, ja ir noformēta ceļojuma veselības apdrošināšana, kura ietver Covid – 19 saslimšanas risku.

Ar visiem aktuālajiem noteikumiem par atgriešanos Latvijā var iepazīties šeit.

Kam iesakām ceļojumu uz Dominikānu?

Dominikāna ceļotājus piesaista gan ar izslavētajiem Punta Cana kūrortiem un All Inclusive viesnīcām, kas cieši piekļaujas sniegbaltajām pludmalēm, gan ar Āfrikas kultūras eksotiku, kas mijas ar spāņu koloniālā stila arhitektūru. Karību jūra sniedz visu nepieciešamo aktīvai atpūtai uz ūdens – snorkelēšanai, niršanai un ūdens sportam, bet salas vidiene priecē ar brīnišķīgiem dabas skatiem un kolorītām pilsētām, no kurām ievērojamākā ir koloniālās arhitektūras pērle Santo Domingo, ko savulaik dibinājis Kristofora Kolumba brālis.

Izbraucieni ar bagijiem pa pludmali un dabas takām, katamarānu kruīzi, izjādes ar zirgiem gar jūru, džipu safari uz plantācijām un zipline trases virs lietus mežiem – tie ir tikai daži no piedzīvojumiem, ko piedāvā šī saulainā sala. Turklāt, Dominikāna īpaši patiks golfa cienītājiem, jo šeit atrodas 26 golfa laukumi, daudzus no kuriem radījuši pasaulē slaveni golfa arhitekti.

Dominikāna būs lieliski piemērota arī medusmēneša pavadīšanai, eksotiskām kāzu ceremonijām un vienkārši romantiskai relaksācijai ar savu otro pusīti, vērojot saulrietus, baudot kokteiļus un pilnībā atslēdzoties no ikdienas rūpēm. Te patiks arī ģimenēm ar bērniem, kuras iepriecinās aizraujošie atrakciju parki un krāšņā daba. Savukārt, draugu kompānijas Dominikānā varēs nodoties rosīgajai nakts dzīvei un dejām pludmales bāros līdz pat rītausmai.

Ko apskatīt Dominikānā?

Santo Domingo

Dominikānas galvaspilsēta un viena no Karību jūras vecākajām pilsētām, kuras vēsturiskais centrs iekļauts UNESCO pasaules mantojumā. Iepazīsti šīs salas vēsturi, pastaigājoties pa pilsētas ieliņām un iegriežotes Alcázar de Colón pilī, kas darbojas kā muzejs, un demonstrē ievērojamu viduslaiku un renesanses mākslu!

Punta Cana pludmales

Dominikānas reģions, kas īpaši slavens ar savām balto smilšu pludmalēm, no kurām populārākās ir Playa Juanillo, Playa Macao un Playa Bavaro. Šeit varēsi ļauties Dominikānas karstajai saulei un siltās Karību jūras glāstiem, pastaigāties pa palmu ieskautiem celiņiem, apbrīnot Viktorijas laikmeta arhitektūru un nobaudīt gardo dominikāņu virtuvi kādā no daudzajiem pludmales restorāniem.

Monkeyland parks

Eksotisks parks, kurā iespējams gan iepazīties ar tur mītošajiem pērtiķīšiem un uzcienāt tos ar kādu gardumu, gan doties kādā no parka piedāvātajiem piedzīvojumiem – vizināties zipline trasēs vai piedalīties bagiju safari pa Dominikānas laukiem.

Los tres Ojos nacionālais parks

Los Tres Ojos jeb ‘trīs acis’ ir nosaukums, kas piešķirts kaļķakmens alai Mirador del Este parkā. Šajā alā atrodas trīs dabiski ezeri – “acis”, ko var sasniegt dodoties pa trepītēm un tiltiņiem, bet noslēgumā – ar koka laivu aizbraukt līdz zilai, klinšu ieskautai lagūnai.

Ceļojums uz Dominikānu ar bērniem – atrakcijas, ko iesakām

Ocean World piedzīvojumu parks

Parūpējies par adrenalīna un pozitīvisma devu visas dienas garumā, nopeldoties ar delfīniem, satiekot burvīgas jūras lauvas un paciemojoties ūdenī pie haizivīm!

Sirenis akvaparks

Lielisks akvaparks “Grand Sirenis” viesnīcas teritorijā, kas ir pieejams pilnīgi visiem! Baseini pavisam maziem un ne tik maziem bērniem ar aizraujošiem slīdkalniņiem iepriecinās visu ģimeni.

Aquamundo Sambil akvārijs

Šajā akvārijā, kas atrodas Santo Domingo, mīt jūras dzīvnieki no visas salas un Karību jūras reģiona. Bērniem noteikti patiks apskatīt akvārija koraļļu zonu un haizivju tuneli, kur tās nesteidzīgi peldēs tieši viņiem virs galvas.

Labākais laiks ceļojumam uz Dominikānu

Ne velti Dominikānu sauc par mūžīgās saules salu. Šeit karstums lutina visu gadu, tadēļ to apmeklēt var jebkurā gadalaikā. Šai Karību salai ir raksturīgas divas sezonas – sausā sezona un lietus sezona. Lai arī laikapstākļi vienmēr ir tropiski karsti, atšķiras nokrišņu daudzums.

Sausā sezona un labākais laiks, lai apmeklētu Dominikānu, ir no decembra līdz aprīlim, kad nokrišņi ir maz un laikapstākļi ir ideāli piemēroti pludmales atpūtai.

Lietus sezona ir no maija līdz novembrim, kad vērojami nokrišņi, kas netraucē salu iepazīt ekskursijās. Ceļojumu cenas šajās laikā ir izdevīgākas.

Noderīga informācija ceļotājiem

 • Oficiālā valoda: spāņu
 • Reliģiskā piederība: katoļu
 • Spriegums tīklā: 110V
 • Naudas vienība: Dominikānas peso
 • Laika josla: Atlantic Standard Time (-4h)

Interesanti fakti par Dominikānu

 • Agrāk Dominikānas nosaukums bija Hispaniola, pateicoties Kristoferam Kolumbam, kurš tai kļūdas pēc deva šādu nosaukumu 1492.gadā.
 • 17.gadsimtā Dominikānu kā savu bāzi izmantoja Karību jūras pirāti, kuri šeit vervēja jūrniekus, lai organizētu uzbrukumus spāņu kuģiem.
 • Enriquillo, kas atrodas Dominikānā, ir Karību reģiona lielākais ezers (375 kvadrātkilometri) un tajā mājo ap 400 krokodilu sugu.
 • Dominikāna ir slavena ar savām ruma izgatavošanas tradīcijām un šķirnēm – Brugalu, Barcelo un Bermudu. Šie trīs ‘B’ burti ir ļoti nozīmīgi Dominikānas iedzīvotājiem.
 • Pateicoties brīnišķīgajām pludmalēm un augsta līmeņa servisam, Dominikāna ir populārs kāzu un medusmēnešu galamērķis.

Personalizēts atpūtas ceļojums uz Dominikānu

Ceļojumiem uz Dominikānu piedāvājam katra klienta vēlmēm pielāgotas personalizētas individuālo ceļojumu programmas.

Personalizēta Individuāla ceļojumu programma ir pakalpojums, kurā iekļauts:
– konsultācija par klienta vēlmēm atbilstoša ceļojuma iespējām;
– ceļojuma plāna un programmas izveidošana;
– ceļojuma rezervēšana un organizēšana;
– atbalsts ceļojuma laikā.
Rezultātā saņemsiet tieši jūsu vēlmēm atbilstošu, individuālu ceļojumu uz Dominikānu, ietaupot savu laiku plānošanas procesā, kā arī drošību par vērtīgu ieguldījumu un profesionālu atbalstu ceļojuma laikā. 

Esam atpūtas ceļojuma eksperti ar vairāk kā 25 gados uzkrātu pieredzi un zināšanām, kā arī pārbaudītiem partneriem visos pasaulē populārākajos ceļojumu galamērķos.

Uzzini par tieši Tev piemērota atpūtas ceļojuma iespējām uz Dominikānu.

Uzzini par ceļojumu jaunumiem pirms citiem!

Izdevīgi piedāvājumi, iedvesma un padomi veiksmīgam ceļojumam. Piesakies un saņem e-pastā!

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!