Atpūta Madeiras kūrortos 2021

Saturs

Madeiras salu arhipelāga galvenais lepnums ir brīnišķīgās dabas ainavas, ko veido ziedošas ielejas un kalni, skarbas klintis un elpu aizraujoši ūdenskritumi, kā arī spilgti zilā jūra un daudzveidīgās pludmales. Ceļotājus šurp vilina arī krāšņie ikgadējie karnevāli un festivāli – ziedu festivāls maijā, uguņošanas pasākumi jūnijā, bet vasaras beigās madeirieši aicina pie sevis uz pašgatavotā vīna degustācijām. Turklāt, Madeiras ziemas nav aukstas, bet vasaras nav karstas, tādēļ to apmeklēt ir patīkami jebkurā gadalaikā.

Informācija drošam ceļojumam uz Madeiru 2021

Ieceļošana Madeirā

Ieceļojot Madeirā, pieaugušajiem un bērniem no 12 gadu vecuma ir jāuzrāda ES Digitālais Covid sertifikāts, kas apliecina ES dalībvalstī izsniegtu apliecinājumu par:

 • negatīvu PCR testu, ņemot paraugus iepriekšējo 72 stundu laikā līdz ierašanās brīdim Spānijā, vai negatīvu antigēnu testu, ņemot paraugus iepriekšējo 48 stundu laikā līdz ierašanās brīdim Madeirā. Ar Eiropas Komisijas apstiprināto ātrās noteikšanas testu sarakstu varat iepazīties šeit.
 • pabeigtu Covid-19 vakcinācijas kursu, pēc kura veikšanas ir pagājušas 14 dienas (vakcinācijai jābūt veiktai ar Eiropas Zāļu aģentūrā atzītām vakcīnām), vai;
 • izslimotu Covid-19, kas apliecina, ka personai nav jāievēro pašizolācija.

Bērniem, kas ir jaunāki par 12 gadiem, nav jāveic antigēnu vai molekulārais tests.

SVARĪGI!  Sertifikātu iespējams iegūt mājas lapā https://covid19sertifikats.lv un sertifikātu papīra formātā (drukātu) jāņem līdzi dodoties ceļojumā. 

Veselības veidlapa

4 dienu laikā pirms ierašanās Madeirā jāaizpilda ieceļošanas veidlapa.

Noteikumi Madeiras viesnīcās

 • Atsevišķās viesnīcās iespējams ierodoties reģistrēties viesnīcas online aplikācijā, tādējādi saīsinot reģistratūrā pavadīto laiku.
 • Maltītes restorānos un bāros pasniedz un servē apkalpotāji.
 • Pie ieejas viesnīcā var tikt mērīta apmeklētāju ķermeņa temperatūra.
 • Sauļošanās gultas pludmalēs un pie baseina izvietotas ievērojot 1.5 metra attālumu.
 • Pēc iespējas jāievēro 2 m distance starp citiem viesnīcas viesiem un personālu.
 • Viesnīcu telpas un koplietošanas priekšmeti tiek regulāri dezinficēti, lai nodrošinātu maksimālu viesu drošību. 

Vai Madeirā jālieto sejas maskas?

Madeirā maskas jālieto visās slēgtajās sabiedriskajās vietās (telpās, transportā).

Kā rīkoties, ja pirms lidojuma uz Latviju saņemts pozitīvs Covid – 19 testa rezultāts?

Būs jāpaliek Madeirā pašizolācijā uz vismaz 10 dienām. Atgriezties Latvijā varēs, kad būs saņemts apstiprinājums no vietējā ārsta, ka apkārtējiem vairs nepastāv risks inficēties ar Covid – 19. Šajā gadījumā ārstēšanos, uzturēšanos viesnīcā un atpakaļceļa izdevumus apmaksā pats ceļotājs vai apdrošināšanas kompānija, ja ir noformēta ceļojuma veselības apdrošināšana, kura ietver Covid – 19 saslimšanas risku. Portugāles valdība neuzņemas atbildību par ceļotājiem, kuri ceļojuma laikā inficējas ar COVID-19, kā arī nesedz viņu izmitināšanas izdevumus.

Ar visiem aktuālajiem noteikumiem par atgriešanos Latvijā var iepazīties šeit.

Kam iesakām ceļojumu uz Madeiru?

Madeira ir īsta paradīze visu vecumu aktīvās atpūtas cienītājiem, jo tās klinšainie krasti, zaļie kalni, ūdenskritumi un dabas parki piedāvā plašas pārgājienu, velo maršrutu un džipu ekskursiju iespējas, taču te patiks arī tiem ceļotājiem, kas vēlas izbaudīt pludmaļu dažādību. Sākot no oļainiem līcīšiem un klinšainām lagūnām līdz pat zeltainu smilšu pludmalēm – šeit katrai dienai varēsi izvēlēties citu atpūtas vietu. 

Turklāt, galvaspilsēta Funšala un citas salas pilsētas piedāvā īstu portugāļu arhitektūras un kultūras baudījumu gan vecpilsētās, gan muzejos. Bet pēc aktīvi pavadītas dienas būs patīkami veldzēties dabiskos vulkāniskajos baseinos vai baudīt gardu maltīti restorānā ar tradicionālajiem ēdieniem un slaveno Madeiras vīnu.

Savukārt, bērnus Madeirā iepriecinās vaļu un delfīnu vērošanas kruīzi, kā arī brīnišķīgi skaistā daba un, protams, viesnīcu baseini un pludmales. Īpašs piedzīvojums būs arī pārvietošanās trošu vagoniņos, kas šeit ir ierasta lieta.

Ko apskatīt Madeirā?

Funšala

Madeiras arhipelāga galvaspilsēta, ko ieskauj klinšaina piekraste un Atlantijas okeāns. Izbaudi portugāļu arhitektūras šarmu, muzejus, krāsaino durvju kolorītu vecpilsētā un iepirkšanos rosīgajā tirdziņā, kā arī fantastiskus panorāmas skatus braucot trošu vagoniņā!

Seixal pludmale

Viena no biežāk fotografētājām Madeiras pludmalēm. Tās smalkās, tumši brūnās smiltis apvienojumā ar zilo okeāna ūdeni smaragdzaļo pakalnu piekājē veido brīnišķīgas ainavas, bet nelielā piestātne aiztur lielākos okeāna viļņus. Netālu atrodas arī Porto Moniz dabiskie, vulkāniskie baseini.

Madeiras botāniskais dārzs

Krāšņu ziedu ornamentu veidots parks, no kura paveras brīnišķīgs panorāmas skats uz Funšalas pilsētu. Šeit krāsaini kontrasti mijas ar harmoniskiem dārziem un koku alejām, ko papildina eksotisku putnu kolekcija.

Santana pilsēta

Šarmanta pilsētiņa, kas slavena ar savām unikālajām, trīsstūra formas akmens mājiņām, kuras būvētas 16.gadsimtā. Vieta, kur iepazīt portugāļu vēsturi, kultūru un tradīcijas, kā arī sākumpunkts dažādām dabas takām.

Rocha Navio dabas rezervāts

Ūdenskritumi, kas no klintīm ieplūst tieši Atlantijas okeānā, gleznainas oļu pludmales un iespaidīgi panorāmas skati no trošu vagoniņa augstumiem – viss nepieciešamais skarbās Madeiras dabas baudījumam!

Ceļojums uz Madeiru ar bērniem – atrakcijas, ko iesakām

Porto Moniz dabiskie baseini

Vulkāniskas lavas veidoti, dabiski baseini, kuros veldzēties atspirdzinošajā Atlantijas okeāna ūdenī, vienlaikus baudot piekrastes dabas skatus. Mazākajiem peldētājiem – bērnu baseins, bet sausākām aktivitātēm – rotaļu laukums.

Madeiras akvārijs

Neliels akvārijs, kas ierīkots sena forta rekonstruētā ēkā. Te var ne tikai apskatīt zemūdens pasauli tuvplānā, bet arī ienirt tajā ar akvalangu un drošā vidē peldēt kopā ar rajām, haizivīm un murēnām.

Madeiras akvaparks

Palmu ieskauts akvaparks, kurā visa ģimene var baudīt ūdens priekus zem Madeiras siltās saules. Peldbaseini, ūdens slidkalniņi visiem vecumiem, slinkā upe, ūdens parks mazākajiem bērniem un daudz citu atrakciju, kurās pavadīt jautriem mirkļiem piepildītu dienu.

Labākais laiks ceļojumam uz Madeiru

Pludmales atpūtai piemērotākie un siltākie laikapstākļi Madeirā ir no jūlija līdz oktobrim. Šajos mēnešos klimats ir silts, saulains un ūdens ir ideāli piemērots peldēšanai.

Ja vēlies veltīt laiku ekskursijām un pludmales atpūta ir mazāk svarīga, tad labākie mēneši ceļojumam uz Madeiru būs maijs, jūnijs un novembris, kad laika apstākļi ir mēreni silti.

Noderīga informācija ceļotājiem

 • Oficiālās valodas: portugāļu
 • Reliģiskā piederība: katoļu
 • Spriegums tīklā: 230 V
 • Laika josla: Western European Summer Time (- 2 st.)
 • Naudas vienība: eiro

Interesanti fakti par Madeiru

 • Madeira nav vientuļa sala, kā varētu domāt, bet gan salu arhipelāgs, kas sastāv no vairākām lielām un daudzām mazām saliņām. Uz otrās lielākās salas aiz Madeiras – Porto Santo savulaik dzīvojis Kristofers Kolumbs, kura māja nu pārtapusi par muzeju.
 • Madeirā tiek izmantota interesanta apūdeņošanas sistēma – levadas jeb akvedukti, pa kuriem tiek novadīts ūdens no kalniem uz sausākiem lauksaimniecības reģioniem. Lai 16.gadsimtā ieviestu šo sistēmu, tika nodarbināti vergi un notiesātie. Mūsdienās levadas tiek izmantotas arī kā pastaigu un pārgājienu takas.
 • Šeit dzimis slavenais Madeiras vīns – sākot no sausā aperitīva līdz saldajam desertu vīnam, ko sāka gatavot 15.gadsimtā, kad Madeira bija populāra piestātne kuģiem, kas devās uz Austrumindiju.
 • Viens no tradicionālajiem ēdieniem – espetada tiek gatavots no liellopa gaļas, kas ierīvēta ar ķiploku, sāli un lauru lapām, un 4-6 stundas marinēta Madeiras vīnā, etiķī un olīveļļā, bet pēc tam grilēta. Ēdiens, ko noteikti jānobauda!

Personalizēts atpūtas ceļojums uz Madeiru

Ceļojumiem uz Madeiru piedāvājam katra klienta vēlmēm pielāgotas personalizētas individuālo ceļojumu programmas.

Personalizēta Individuāla ceļojumu programma ir pakalpojums, kurā iekļauts:
– konsultācija par klienta vēlmēm atbilstoša ceļojuma iespējām;
– ceļojuma plāna un programmas izveidošana;
– ceļojuma rezervēšana un organizēšana;
– atbalsts ceļojuma laikā.
Rezultātā saņemsiet tieši jūsu vēlmēm atbilstošu, individuālu ceļojumu uz Madeiru, ietaupot savu laiku plānošanas procesā, kā arī drošību par vērtīgu ieguldījumu un profesionālu atbalstu ceļojuma laikā. 

Esam atpūtas ceļojuma eksperti ar vairāk kā 25 gados uzkrātu pieredzi un zināšanām, kā arī pārbaudītiem partneriem visos pasaulē populārākajos ceļojumu galamērķos.

Uzzini par tieši Tev piemērota atpūtas ceļojuma iespējām uz Madeiru.

Uzzini par ceļojumu jaunumiem pirms citiem!

Izdevīgi piedāvājumi, iedvesma un padomi veiksmīgam ceļojumam. Piesakies un saņem e-pastā!

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!