Atpūtas ceļojums uz Melnkalni

Balkānu pērle Melnkalne sevī apvieno burvīgas viduslaiku pilsētiņas, saulainas Adrijas jūras pludmales, Durmitoru kalnu ainavas un pirmatnējās dabas skaistumu. Mazās valsts ziemeļos ceļotājus priecē dzidri kalnu ezeri un augsti kalni ar dziļiem kanjoniem, bet dienvidos – brīnišķīgas smilšu un oļu pludmales, kurās baudīt karsto sauli un silto jūru.

Čarterlidojumi no Rīgas uz Melnkalni notiks no 24.jūlija līdz 16. septembrim.

Kam iesakām ceļojumu uz Melnkalni?

Melnkalne būs lieliska izvēle tiem ceļotājiem, kuri vēlas baudīt gan mierīgu atpūtu pludmalēs, gan veltīt laiku senu pilsētu apskatei un aktīvām pastaigām dabas parkos. Dienvidu piekrastes pilsētas Kotora, Budva un Tivata piedāvā izjust viduslaiku vecpilsētu šarmu, brīnišķīgas piekrastes ainavas un atpūtu labiekārtotās pludmalēs, bet ziemeļos esošie dabas rezervāti ir bagāti ar pārgājienu un velo maršrutiem, kas vijas gar kalniem, ezeriem, upēm un plašiem līdzenumiem.

Tā kā Melnkalnes vecpilsētas un daudzas dabas takas ir ērti izstaigājamas arī mazajiem ceļotājiem, varēsiet apskatīt interesantākos apskates objektus arī tad, ja līdzi būs bērni. Turklāt, mazos ceļotājus var iepriecināt arī ar ūdens priekiem bagātu dienu Budvas pilsētas akvaparkā.

Ko apskatīt Melnkalnē?

Kotora

Senā Kotora ir lieliski saglabājusies viduslaiku pilsētiņa, ko no vienas puses ietver augsti kalni, bet no otras – Kotoras līcis. Izstaigā šaurās vecpilsētas ieliņas, sajūti senatnes auru mazajos veikaliņos, antikvariātos un muzejos, kā arī noteikti ielūkojies vēsturiskajā Saint Tryphon katedrālē!

Mogren pludmale

ceļojums uz Melnkalni

Viena no populārākajām pludmalēm UNESCO Pasaules mantojumā iekļautajā Budvas pilsētā. Interesanta ar to, ka veidota no divām mazākām pludmalēm, kas abas savienotas ar tuneli, bet no rosīgās vecpilsētas to atdala klintis.

Ostrog klosteris

ceļojums uz Melnkalni

Unikāls, klintī iebūvēts pareizticīgo klosteris, kas sadalīts divās daļās – augšējais un apakšējais klosteris. Dodoties pastaigā no vienas senās celtnes uz otru, paveras brīnišķīgi panorāmas skati uz Bjelopavlići līdzenumu.

Durmitor nacionālais parks

Durmitoru kalnu dabas rezervāts, kurā duss 18 seno ledāju radītie ezeri, kā arī cauri vijas dziļākais Eiropas kanjons ar klinšu sienām 1000 m augstumā un tajā plūstošo Taras upi. Rezervātam piekļāvusies Zabljak pilsētiņa, no kuras ērti doties dabas taku pārgājienos un raftinga braucienos.

Skadar ezers

Lielākais ezers Dienvideiropā, ko visērtāk iepazīt, dodoties braucienā ar kuģīti vai kajakiem. Ezers priecē ar fantastiskiem skatiem, kā arī ir īsta paradīze putnu vērotājiem, jo tajā savu mājvietu atradušas ap 270 putnu sugu.

Ceļojums uz Melnkalni ar bērniem – atrakcijas, ko iesakām

Budvas akvaparks

ceļojums uz Melnkalni

Sauļošanās terases, neskaitāmi baseini, plaša ūdens slidkalniņu izvēle un vairāk kā 50 atrakcijas bērniem apvienojumā ar lieliskiem skatiem uz Budvas pilsētu, zilo Adrijas jūru un Melnkalnes kalniem.

Labākās viesnīcas pludmales atpūtai Melnkalnes kūrortos

Šī mazā valsts ir pievilcīgs galamērķis dažāda budžeta ceļotājiem, jo te pieejamas gan ekonomiskas viesnīcas un apartamenti, gan augsta līmeņa kūrorti un villas. Tomēr, izvēloties viesnīcu, jāņem vērā, ka lielākoties Melnaklnes piekrasti veido oļu pludmales, bet smilšu pludmales atrodas tikai tās dienvidu pusē, kas var būt būtisks faktors, ceļojot ar maziem bērniem.

Lai tavas brīvdienas būtu izdevušās, esam atlasījuši labākās pludmales viesnīcas Melnkalnes kūrortos, ņemot vērā izdevīgāko cenu un kvalitātes attiecību, kā arī mūsu klientu atsauksmes. Ieskaties un izvēlies sev piemērotāko!

Labākais laiks ceļojumam uz Melnkalni

ceļojums uz Melnkalni
  • Pludmales atpūtai piemērotākie un siltākie laikapstākļi Melnkalnē ir no maija līdz septembrim. Šajos mēnešos klimats ir karsts, saulains un ūdens ir ideāli piemērots peldēšanai.
  • Ja vēlies veltīt laiku ekskursijām un karstums šķiet traucējošs, tad labākie mēneši ceļojumam uz Melnkalni būs aprīlis un oktobris, kad laika apstākļi ir silti, taču ne karsti. Šajos mēnešos būs zemākas arī ceļojuma izmaksas.

Noderīga informācija ceļotājiem

Interesanti fakti par Melnkalni

  • Viena no Melnkalnes bagātībām ir tās daudzās un dažādās pludmales – apmēram 117 pludmales ar kopējo garumu 293 kilometri. Šeit atrodamas gan smilšu, gan akmeņu pludmales, kas ērti pieejamas ikvienam, kā arī burvīgi mazi līcīši, ko atrast prot tikai zinātāji.
  • 1991.gadā Melnkalne tika pasludināta par ekoloģiski tīrāko un mūsdienu civilizācijas neskartāko valsti.
  • Bojana ir unikāla upe Melnkalnē, kurā plūst gan sālsūdens, gan saldūdens. Šī upe uz Adrijas jūru plūst divos slāņos – sālsūdens zemākajos slāņos, bet saldūdens – augšējos.
  • Melnaklnē atrodas viens no retajiem Eiropas lietusmežiem – Biogradska Gora. Tas ieskauj ledāju izveidoto Beiograda ezeru, kuram var apiet apkārt 3200 m garā pastaigā.
  • Stara Maslina ir pasaules vecākais olīvkoks, kas aug Melnkalnes dienvidu pilsētā – Barā. Tas ir apmēram 2000 gadu vecs. Šajā reģionā aug vēl daudzi citi olīvkoki, no kuriem vairāk kā 100 000 ir ap 1000 gadu veci.

Izdevīgākie ceļojumi uz Melnkalni

Ceļojumu piedāvājumus un labākās cenas atpūtai Melnkalnes kūrortos apskatiet šeit!

Saņem ceļojumu jaunumus savā e-pastā!

Izdevīgi piedāvājumi, idejas un padomi veiksmīgam ceļojumam.
Uzdot jautājumu
Saņem atbildi no Vanilla Travel ceļojumu ekspertiem.

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!