Atpūta Bulgārijas kūrortos 2022

Ko uzzināsi šajā rakstā:

Tāpat kā citas Balkānu pussalas valstis, Bulgārija sevī apvieno austrumu un rietumu kultūras, kas atspoguļojas tās ēdienos, arhitektūrā un reliģijā. Vislabāk iepazīt Bulgārijas vēsturi un krāšņo dabu, kā arī baudīt pludmales atpūtu varēsi populārajos Melnās jūras kūrortos – Zelta Smiltis, Saulainais Krasts, Nesebra un Obzora, kuros nodrošināts viss nepieciešamais pilnvērtīgām brīvdienām.

Čarterlidojumi no Rīgas uz Bulgārijas kūrortiem notiek no 30. maija līdz 12. septembrim.

Informācija drošam ceļojumam uz Bulgāriju

Ieceļošana Bulgārijā

Ieceļot Bulgārijā no valsts, iespējams uzrādot ES Digitālo Covid-19 sertifikātu, kas pierāda, ka persona ir:

 • vakcinējusies pret Covid-19 un vismaz 14 dienas ir pagājušas kopš vakcīnas pēdējās devas saņemšanas;
 • persona ir izslimojusi Covid-19 pēdējo 11 līdz 180 dienu laikā;
 • saņēmusi negatīvu testa rezultātu (negatīvs Covid-19 PCR tests, kas veikts ne vēlāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas, vai negatīvs antigēna testa rezultāts, kas veikts ne vēlāk kā 48 stundas pirms ieceļošanas).

Ceļotājiem no Latvijas, kuri ceļo bez derīga pierādījuma par negatīvu testa rezultātu, vakcināciju vai atveseļošanos no Covid-19, ierodoties Bulgārijā, ir jāievēro 10 dienu karantīna. Ceļotāji var veikt Covid-19 PCR vai antigēna testu 72 stundu laikā pēc ierašanās Bulgārijā un pārtraukt karantīnu ātrāk ar negatīvu testa rezultātu.

Aktuālā informācija par ieceļošanas noteikumiem Bulgārijā šeit

SVARĪGI!  Sertifikātu iespējams iegūt mājas lapā https://covid19sertifikats.lv un sertifikātu papīra formātā (drukātu) jāņem līdzi dodoties ceļojumā. COVID-19 sertifikātam jābūt papīra formātā (drukātam vai oriģinālam) angļu valodā. 

Veselības veidlapa

Ne ātrāk kā 48 stundas pirms iebraukšanas Bulgārijā visiem ceļotājiem (neatkarīgi no vecuma) jāaizpilda veselības deklarācijas veidlapa. Veidlapa ir jāaizpilda papīra formātā pirms ierašanās Bulgārijā, un tā ir jāuzrāda, atlidojot uz galamērķi. Lūdzu ņemiet vērā, ka, aizpildot veidlapu, ir jānorāda tās izmitināšanas vietas adrese vai kūrorts un viesnīca, kurā plāno uzturēties Bulgārijā.

Iesakām savlaicīgi iegādāties ceļojuma apdrošināšanu, kas sedz ar Covid-19 inficēšanos saistītos riskus. Ja apdrošināšana nav iegādāta, jāņem vērā, ka saslimstot, pašiem būs jāsedz visi medicīniskie, izmitināšanas u.c. izdevumi.

Vīza

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Bulgārijā var ieceļot bez vīzas, uzturoties valstī uz laiku līdz 90 dienām pusgadā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Bulgārijā arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam līdz ceļojuma beigām.

Noteikumi Bulgārijas viesnīcās

 • Maltītes restorānos un bāros pasniedz un servē apkalpotāji.
 • Pie ieejas viesnīcā var tikt mērīta apmeklētāju ķermeņa temperatūra.
 • Sauļošanās gultas pludmalēs un pie baseina izvietotas ievērojot 1.5 metra attālumu.
 • Pēc iespējas jāievēro 2 m distance starp citiem viesnīcas viesiem un personālu.
 • Viesnīcu telpas un koplietošanas priekšmeti tiek regulāri dezinficēti, lai nodrošinātu maksimālu viesu drošību. 

Vai ceļojuma laikā jālieto sejas maskas?

Bulgārijā maskas jālieto arī slēgtās sabiedriskajās vietās (telpās) un sabiedriskajā transportā.

Kā rīkoties, ja pirms lidojuma uz Latviju saņemts pozitīvs Covid – 19 testa rezultāts?

Būs jāpaliek Bulgārijā pašizolācijā gan ceļotājam, gan ceļabiedriem, kas dzīvo ar viņu vienā istabiņā. Viesnīcas vai operatora pārstāvis sazināsies ar ārstu. Atgriezties Latvijā varēs, kad būs saņemts apstiprinājums no vietējā ārsta, ka apkārtējiem vairs nepastāv risks inficēties ar Covid – 19. Šajā gadījumā uzturēšanos viesnīcā un atpakaļceļa izdevumus apmaksā pats ceļotājs vai apdrošināšanas kompānija, ja ir noformēta ceļojuma veselības apdrošināšana, kura ietver Covid – 19 saslimšanas risku.

Ar visiem aktuālajiem noteikumiem par atgriešanos Latvijā var iepazīties šeit.

Kam iesakām ceļojumu uz Bulgāriju?

Bulgārija ir labs budžeta ceļojuma variants, jo izmaksas pie līdzīga servisa līmeņa būs patīkami zemākas kā atpūtai citos Eiropas pludmales kūrortos. Arī ikdienas izdevumi un dažādu apskates objektu ieejas maksas izmaksās mazāk. Bulgārija patiks pāriem, kas vēlas iepazīt tās dabu un vēsturi, kā arī ģimenēm ar bērniem, jo viesnīcas piedāvā baseinus, rotaļu laukumus un ūdens slidkalniņus. Turklāt, visus atpūtniekus priecēs slavenās smilšu pludmales un siltā jūra. Lidojums uz Bulgāriju ir salīdzinoši īss (tikai 2 stundas), tādēļ ceļā būs jāpavada mazāk laika, kas ģimenēm ar maziem bērniem šo piedzīvojumu padarīs ērtāku un patīkamāku.

Kaut arī Bulgārija ir maza, tajā ir daudz ko apskatīt un iepazīt. Vēstures mīļotāji novērtēs UNESCO pasaules mantojumā iekļautās senās ēkas – klosterus, baznīcas, cietokšņus un mājiņas, bet smaržu cienītāji – rožu eļļas ražošanas tradīcijas un slaveno Rožu ieleju. Īpaši jāizceļ arī bulgāru nacionālie ēdieni, kas daudzējādā ziņā atgādina Vidusjūras virtuvi. Tajos bieži tiek izmantota gaļa, olas, siers un piena produkti. Bulgāriem patīk bagātīgi izmantot arī garšvielas, zaļumus, dārzeņus un dažādus sierus.

Ko apskatīt Bulgārijā?

Senā Nesebras pilsēta

UNESCO pasaules mantojumu ēkām bagāta pilsēta, kurā baudīt pastaigas pa bruģētām ieliņām, sajust senatnes elpu, apskatot 5. gadsimtā būvētas baznīcas un nocietinājumus, kā arī baudīt bulgāru viesmīlību restorānos un kafejnīcās.

Rožu ieleja

Bulgārija ir viena no lielākajām rožu eļļas ražotājām pasaulē un lepojas ar savas produkcijas izcilo kvalitāti. Slavenajā Rožu ielejā apskatāmi rožu stādījumi tūkstošiem kvadrātmetru platībā, kā arī galvenās rožu eļļas ražotnes. Rožu eļļai piemīt ne tikai rozēm raksturīgā saldā smarža, bet arī ārstnieciska pretiekaisuma un pretalerģiska iedarbība. No šīs eļļas izgatavotā kosmētika ir viens no populārākajiem suvenīriem, ar ko sevi iepriecina ieleju apciemojušās sievietes. 

Balčikas botāniskais dārzs

Balčikas botāniskajā dārzā ir vairāk kā 3000 augu veidu, kas izvietoti 10 hektāru plašā platībā un ieskauj rumāņu karalienes Marijas vasaras rezidenci. Dārzs atrodas uz pakalna un ir sadalīts sešu līmeņu terasēs, no kurām paveras brīnišķīgi skati ne tikai uz ziedošajiem augiem, mazajiem ūdenskritumiem un strautiņiem, bet arī uz Melnās jūras piekrastes panorāmu.

Sozopole

Sozopoles pilsēta, ko dibinājuši senie grieķi, atrodas dienvidos pie Burgasas līča un vilina ceļotājus ar saviem varenajiem dievnamiem, antīko tempļu drupām, kā arī šauro ieliņu mudžekli, kas savieno tradicionālās koka ēkas. Pilsētas arhitektūrā var vērot visdažādāko stilu un laiku vēsturisko arhitektūru un tā brīžiem atgādina dzīvu muzeju.

Ceļojums uz Bulgāriju ar bērniem – atrakcijas, ko iesakām

Tauriņu māja

Apvienojiet braucienu uz Varnas pilsētu ar Tauriņu mājas apskati! Šeit varēsiet epazīt simtiem eksotiskus un unikālus tauriņus, kā arī iemūžināt tos fotogrāfijās kopā ar bērna smaidiem.

Action akvaparks

Dodies kopā ar bērniem uz Bulgārijas akvaparku, kurā ir 30 baseini, slidkalniņi, strūklakas, viļņu baseins un piedzīvojumu sala mazuļiem. Fantastiska vieta, kur kopīgi aizvadīt siltu dienu Saulainā krasta kūrortā!

Saulainā krasta lunaparks

Lieliem un maziem bērniem, kā arī visiem tiem, kas sirdī jauni! Jautra atpūta nelielā atrakciju parkā garantēta. Izklaidei – karuseļi, auto trases, pirātu kuģis, šautuve un pat spoku māja.

Labākais laiks ceļojumam uz Bulgāriju

Bulgārijā ir mēreni kontinentāls klimats, kas raksturīgs Centrāleiropai, ar četrām sezonām – aukstām ziemām un karstām vasarām.

Labākais laiks, lai apmeklētu Bulgāriju, ir no aprīļa līdz maijam un no septembra līdz oktobrim, kad laikapstākļi ir ļoti patīkami un izdevīgākas ceļojumu cenas.

Karstākais laika periods ir vasarā no jūnija līdz augustam, kad saule ir diezgan spēcīga, īpaši pusdienlaikā, ar temperatūrām virs 35 ° C un dažreiz pat 40 ° C! Šie vasaras mēneši ir ideāli piemēroti mierīgai atpūtai pludmalē.

Noderīga informācija ceļojumam uz Bulgāriju

 • Oficiālā valoda: bulgāru
 • Reliģiskā piederība: pareizticīgie
 • Spriegums tīklā: 230V
 • Naudas vienība: Bulgārijas levs
 • Laika josla: Eastern European Standard Time (laika ziņā atšķirības nav)

Interesanti fakti par Bulgāriju

 • Bulgārija ir jogurta dzimtene. Bulgāri to sauc par ‘skābo pienu’, un tic, ka to ēdot viņi paildzina sev dzīvi.
 • Lai cik mulsinoši tas arī nešķistu, bulgāri noliegumā purinot galvu, saka ‘jā’, un piekrītoši māj ar galvu, kad saka ‘nē’.
 • Bulgārijas galvaspilsētas Sofijas devīze ir ‘Raste no ne stare’. Tulkojumā tas nozīmē ‘aug, bet nenoveco’.
 • Bulgārijas ēdieni ir līdzīgi grieķu un turku ēdieniem. Daži kopīgi elementi ir gurķi, tomāti un filo konditorejas izstrādājumi.

Jaunums! Izdevīgāko piedāvājumu meklētājs!

Lai Tu ātri atrastu un pareizi izvēlētos savu atpūtas ceļojumu, esam izveidojuši unikālu meklētāju, ar kuru atradīsi labākos cenas/kvalitātes samēra piedāvājumus. 

 • Tikai pārbaudītas, novērtētas un attiecīgajai kategorijai atbilstošas viesnīcas.
 • Cena tiek salīdzināta pie visiem tūroperatoriem un parādīta izdevīgākā.

Apskati labākos atpūtas ceļojumus uz Bulgāriju šeit!

Uzzini par ceļojumu jaunumiem pirms citiem!

Izdevīgi piedāvājumi, iedvesma un padomi veiksmīgam ceļojumam. Piesakies un saņem e-pastā!

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!