Atpūtas ceļojums uz Ēģipti

Ko uzzināsi šajā rakstā:

Ēģipte ir seno civilizāciju šūpulis, kas saglabājusi ievērojamus arhitektūras pieminekļus vēl no seno faraonu laikiem. Tās krastus rotā kilometriem garas pludmales, bet jūras dzīles – krāšņi koraļļu rifi. Kontrastu zeme, kurā tradicionālie beduīnu ciemati tuksnesī pastāv līdzās eiropeiskām All Inclusive viesnīcām populārajās Šarmelšeihas un Hurgadas kūrortpilsētās.

Čarterlidojumi no Rīgas uz Ēģiptes kūrortiem notiek no septembra līdz aprīlim.

Kam iesakām ceļojumu uz Ēģipti?

Ēģipte patiks gan pāriem, gan draugu kompānijām, gan ģimenēm ar lielākiem un mazākiem bērniem. Daudzas Ēģiptes kūrortpilsētu viesnīcas ir ar plašām teritorijām, kurās pieejams viss nepieciešamais pilnvērtīgai atpūtai – tieša pieeja labiekārtotai mīkstu smilšu pludmalei, baseini, skaisti dārzi, restorāni, izklaižu programmas un diskotēkas, kā arī sporta zāles ar fitnesa nodarbībām speciāli viesnīcas viesiem. Savukārt, bērnus sajūsminās baseini ar slidkalniņiem viesnīcu teritorijās, rotaļu laukumi un tematiskās aktivitātes. Un tam visam pāri – All Inclusive serviss ar bagātīgām maltītēm visas dienas garumā.

Ko apskatīt Ēģiptē?

Hurgada

Hurgada ir Sarkanās jūras kūrorts, kuru saule lutina visu gadu. Tās lēzenās smilšu pludmales gar jūru stiepjas vairāku desmitu kilometru garumā, dodot iespēju ikvienam baudīt netraucētu atpūtu, kā arī nodoties ūdens sportam. Sarkanās jūras skaistumu varēsi baudīt snorkelējot, nirstot, sērfojot, makšķerējot, burājot vai dodoties izbraucienā ar jahtu, bet tuksneša burvību – traucoties ar bagijiem, džipiem un kvadracikliem vai arī lēzeni šūpojoties kamieļa mugurā. Turklāt, no Hurgadas var ērti sasniegt slavenās Gizas piramīdas un Luksoras tempļus.

 • Tiešie lidojumi no Rīgas: 7. septembris – 22. decembris
 • Atpūtas ilgums: viena vai divas nedēļas

Apskati atpūtas ceļojumu piedāvājumus uz Hurgadu šeit.

Šarmelšeiha

Šarmelšeiha ir Sarkanās jūras kūrorts, kas atrodas Sinajas pussalā un ir īpaši iecienīts pateicoties tās krāšņajiem koraļļu rifiem un ērtajām snorkelēšanas un niršanas vietām. Šarmelšeiha ir īsta paradīze snorkelētājiem, jo krāšņos koraļļu rifus un zemūdens pasauli šeit var baudīt gan dodoties jūras kruīzos, gan arī turpat no krasta atsevišķu viesnīcu pludmalēs. Šajā populārajā Ēģiptes kūrortpilsētā patiks arī tiem ceļotājiem, kas vēlas izbaudīt tuksneša atmosfēru – ne vien kamieļa mugurā vai safari braucienā, bet arī izstaigājot Krāsaino kanjonu vai sagaidot saullēktu Sinaja jeb Mozus kalnā.

No Šarmelšeihas var doties ekskursijā uz Kairu un Gizas piramīdām, taču, ja vēlaties apskatīt arī slavenos Luksoras tempļus, labāk izvēlēties atpūtu Hurgadā, jo Luksora atrodas parāk tālu no Šarmelšeihas, lai turp varētu doties ar autobusu, un braucieni iespējami vienīgi ar lidmašīnu.

 • Tiešie lidojumi no Rīgas: 1. oktobria – 28. janvāris
 • Atpūtas ilgums: viena vai divas nedēļas

Apskati atpūtas ceļojumu piedāvājumus uz Šarmelšeihu šeit.

Labākais laiks ceļojumam uz Ēģipti

Ēģiptē saule silda visu gadu, tādēļ pludmales atpūtu šeit var baudīt jebkurā gadalaikā. Tās laikapstākļi iedalās trīs sezonās:

 • vasara sezona (~ +27 °C) – no aprīļa līdz oktobrim
 • starpsezona (~ +23°C) – marts un novembris
 • ziemas sezona (~ +21 °C) – no decembra līdz februārim

Noderīga informācija ceļotājiem

Interesanti fakti par Ēģipti

 • Slavenās Ēģiptes piramīdas uzbūvējuši nevis vergi, kā agrāk tika pieņemts, bet gan algoti strādnieki un meistari, kas lepojušies ar savu veikumu. Pavisam Ēģiptē atklātas 130 piramīdas, no kurām lielākā ir Heopsa piramīda Gizā.
 • Vairāk kā 90% Ēģiptes teritorijas aizņem 7 tuksneši. Viens no slavenākajiem ir Sahāras tuksnesis, kas ir lielākais karstais tuksnesis pasaulē. Citi mazāk zināmi tuksneši ir: Baltais tuksnesis, Melnais tuksnesis, Zilais tuksnesis, Vaļu aleja (Wadi El Hitan), Arbūzu aleja (Wadi El Batikh) un Serapium mežs.
 • Sarkanā jūra, kas apskalo Ēģiptes krastus, tiek dēvēta arī par Zemūdens Ēdenes dārzu, jo tajā mājo ap 1200 zivju sugu un 250 koraļļu veidu. Pateicoties krāšņajai zemūdens pasaulei, šeit atrodas daudzas pasaulē iecienītas niršanas un snorkelēšanas vietas.
 • Nīla, kas ir seno ēģiptiešu civilizācjas šūpulis, ir pasaules garākā upe (6,670 km). Tā kā bija ļoti svarīgi laicīgi paredzēt tās ikgadējos plūdus, ēģiptieši izgudroja pasaules pirmo 365-dienu kalendāru.

Izdevīgi! Saņem tieši Tavām vēlmēm atbilstošu piedāvājumu!

Aizpildi pieteikuma anketu un mēs atradīsim labākos cenas/kvalitātes samēra piedāvājumus Tavam atpūtas ceļojumam.

 • Tikai pārbaudītas, novērtētas un attiecīgajai kategorijai atbilstošas viesnīcas.
 • Cena tiek salīdzināta pie visiem tūroperatoriem un piedāvāta izdevīgākā.

Lai saņemtu piedāvājumu, norādi savas vēlmes šeit!

Saņem ceļojumu jaunumus savā e-pastā!

Izdevīgi piedāvājumi, idejas un padomi veiksmīgam ceļojumam.

Saņem ceļojumu jaunumus e-pastā!